jak zrobić kosztorys budowlany - Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit...

jak zrobić kosztorys budowlany

Autor: Sido | Data publikacji: Niedziela, 04 maja 2014r.
Kategoria: Remonty i budownictwo

Kosztorys stanowi podstawę aż do określenia wysokości wynagrodzenia wykonawcy. W kalkulacji kosztorysowej obowiązuje zasada, iż dla każdego obiektu budowlanego, stanowiącego odrębną zespół użytkową albo konstrukcyjną, sporządza się samodzielny kosztorys.

W praktyce wygląda, to tak, iż obiekt budowlaniec przepołowiony jest na grupy jednorodnych robót (np. roboty ogólnobudowlane, instalacje wodociągowo-kanalizacyjne, instalacje centralnego ogrzewania, instalacje elektryczne wewnętrzne) dla których sporządza się wyodrębnioną akt dokumentacji projektowej oraz które mogą znajdować się realizowane z wykorzystaniem różnych wykonawców.

Wtedy gwoli każdej spośród tych grup robót sporządza się również odrębny kosztorys. W przypadku robót remontowych kosztorys remontu łazienki jednakowoż modernizacyjnych, kosztorys odnosić się będzie ale wręcz zakresu niezbędnych aż do wykonania robót, natomiast nie całego obiektu. W relacje od potrzeb możemy uhonorować cztery podstawowe rodzaje kosztorysów: - kosztorys inwestorski - kosztorys ofertowy - kosztorys powykonawczy - kosztorys zamienny. Kosztorys inwestorski jest dokumentem, przygotowywanym za pośrednictwem zamawiającego (inwestora), czy też na umowa o pracę inwestora taki kosztorys przypadkiem wypracować człon świadcząca usługi w tym zakresie.

Tagi: kosztorysy cennik, kosztorys budowlany, kosztorys firmy,


Komentarze

Dodaj komentarzKomentarz: